Portugalia publikon listën e lojtarëve për Botërorin “Katar 2022”, mungon ylli i PSG-së

Portugalia publikon listën e lojtarëve për Botërorin “Katar 2022”, mungon ylli i PSG-së

Portugalia ka bërë publike listën prej 26 lojtarëve të ftuar që do ta përfaqësojnë kombëtaren në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Pa dyshim, listës i prin superylli Cristiano Ronaldo, ku për sulmuesin e Manchester United ky mund të jetë Botërori i fundit në karrierë, raporton KosovaPress.

Po ashtu, në listë janë të përfshirë edhe dyshja e Manchester Cityt, Joao Cancelo dhe Bernardo Silva, kurse nuk mungon as Bruno Fernandes i Manchester United.

Rafael Leao i Milanit është i përfshirë gjithashtu, së bashku me mbrojtësin veteran, Pepe, ndërsa lajm jo i mirë është mungesa e ylli të Liverpoolit, Diogo Jotas, i cili nuk do të paraqitet në këtë Kupë të Botës shkaku i lëndimit.

Në “Katar 2022” do të mungojë edhe ylli i Paris Saint-Germain, Renato Sanches, i cili nuk ka pranuar ftesë nga trajneri.


Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë të lojtarëve të grumbulluar nga Portugalia për në Botërorin “Katar 2022”.

Portierë: Diogo Costa, Rui Patricio, Jose Sa;

Mbrojtës: Joao Cancelo, Diogo Dalot, Pepe, Ruben Dias, Danilo Pereira, Antonio Silva, Nuno Mendes, Raphael Guerreiro

Mesfushorë: William Carvalho, Ruben Neves, Joao Palhinha, Bruno Fernandes, Vitinha, Otavio, Matheus Nunes, Bernardo Silva, Joao Mario

Sulmues: Cristiano Ronaldo, Joao Felix, Rafael Leao, Ricardo Horta, Andre Silva, Goncalo Ramos

(20) Portugal on Twitter: “𝗧𝗵𝗲 𝗖𝗛𝗢𝗦𝗘𝗡 𝗢𝗡𝗘𝗦. ⚡🇵🇹 Senhoras e senhores, estes são os nossos eleitos que vão marcar presença no @FIFAWorldCup ! 🏆 #VesteABandeira It’s 𝗢𝗙𝗙𝗜𝗖𝗜𝗔𝗟: this is our squad for the @FIFAWorldCup ! 🏆 #WearTheFlag https://t.co/2LwDfWrVVG” / Twitter

Lexo edhe

Video