Portugali–Irlandë, formacionet zyrtare

Portugali–Irlandë, formacionet zyrtare

Portugalia do të vazhdojë rrugën drejt kualifikimit për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” me ndeshjen kundër Irlandës.

Këto dy skuadra bëjnë pjesë në Grupin A së bashku me Serbinë, Luksemburgun dhe Azerbajgjanin, përcjellë KosovaPress.

Portugalia i prinë këtij grupi pi 7 pikë, aq sa ka edhe Serbia në vendin e dytë.


Ndeshja fillon nga ora 20:45 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Portugalia: Patricio, Guerreiro, Dias, Pepe, Cancelo, Silva, Paulinha, Fernandez, Silva, Jota, Ronaldo

Irlanda: Buzunu, Ogan, Oshea, Duffy, Coleman, Handrick, Cullen, McGrath, Doherty, Connolly, Idah

Lexo edhe

Video

error: