Polonia kalon në epërsi kundër Shqipërisë

Polonia kalon në epërsi kundër Shqipërisë

Është zhbllokuar rezultatin në stadiumin “National Warsaw”, ku vendasit tani e gjejnë vetën në epërsi.

Kombëtarja e Polonisë ka kaluar në epërsi kundër Shqipërisë, ku sulmuesi Robert Lewandowski ka shënuar për 1:0 në minutën 12’, përcjell KosovaPress.


Nga një asistim me kokë i mbrojtësit Kamil Glik, Lewandowski shkëputet më lartë se vija e mbrojtjes së Shqipërisë, dhe shënon gol për ta dërguar Poloninë në avantazh kundër “Kuq e Zinjve”.

Golin e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video

error: