Poloni-Argjentinë, nis përballja e zjarrtë në stadiumin “974”

Poloni-Argjentinë, nis përballja e zjarrtë në stadiumin “974”

Fitorja është objektivi i vetëm i Argjentinës përballë Polonisë për ta synuar kualifikimin në fazën tjetër të Kampionatit Botëror.


Lionel Messi me shokë kanë vetëm një synim, ta shmangin eliminimin e hershëm në këtë kampionat i cili do të jetë i fundit në karrierën e yllit argjentinas, raporton KosovaPress.

Polonia e kryeson grupin C me katër pikë, një më shumë se Argjentina dhe Arabia Saudite, kurse Meksika është e fundit me vetëm një pikë.

Lexo edhe

Video