Policia po e heton rastin tragjik në QKUK

Policia po e heton rastin tragjik në QKUK

Policia e Kosovës ka nisur veprimet hetimore për sqarimin e plotë të të rrethanave që karakterizojnë rastin e zjarrit në Klinikën e Psikiatrisë, si pasojë e të cilit humbi jetën një pacient ndërsa u helmuan pesë persona.

Kështu ka bërë të ditur për KosovaPress, zëdhënësja e PK-së për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, derisa ka bërë të ditur se lidhur me rastin janë njoftuar në mesnatë.


“Sot rreth orës 00:15, është raportuar se  në klinikën e Psikiatrisë në Prishtinë, një dhomë është përfshirë nga zjarri. Policia dhe prokurori i shtetit menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes, po ashtu janë ftuar edhe zjarrfikësit të cilët kanë lokalizuar zjarrin. Si pasojë e zjarrit në këtë rast, një person ka vdekur si dhe pesë të tjerë kanë pranuar tretman mjekësor”, ka thënë ajo.

Sipas Ahmetit, aktualisht Policia është e angazhuar në zbardhjen e plotë të rastit.

“Aktualisht  policia në koordinim me prokurorin ka nisur veprimet hetimore për sqarimin e plotë të rrethanave që karakterizojnë rastin, që është i cilësuar si zjarrvënie dhe Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”, vijoi ajo.

Lexo edhe

Video