Pochettino favoriti kryesor për të marr drejtimin e Chelseat

Pochettino favoriti kryesor për të marr drejtimin e Chelseat

Në fund të këtij sezoni Chelsea pritet që ta largojë Frank Lampardin nga posti i trajnerit dhe ta zëvendësojë atë me një trajner tjetër për afat më të gjatë.

Klubi londinez raportohet se është në bisedime intenzive me Marucio Pochettinon që shihet se favoriti kryesor për të marr drejtimin e klubit londinez, përcjellë KosovaPress.


Gjakë kësaj jave do të ketë takime të tjera dhe vendimi mund të merret shumë shpejtë, edhe pse në garë janë edhe Luis Enrique dhe Julian Nagelsmann.

Chelsea po kalon nëpër një sezon me rezultate shumë të dobëta. Ata kanë mbledhur vetëm 39 pikë pas 31 ndeshjeve dhe pozicionohet në vendin e 11 në renditjen tabelare.

Lexo edhe

Video