Plzen-Ballkani, formacionet zyrtare

Plzen-Ballkani, formacionet zyrtare

Do të nis sot aventura e Ballkani në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.

Kampioni i Kosovës do të luaj në Republikën e Çekisë kundër nikoqirëve, Viktoria Plzen, me ndeshjen që fillon nga ora 21:00, raporton KosovaPress.

Për këtë ndeshje, trajneri Ilir Daja tha të mërkurën në konferencë për media se vendasit janë favorit absolut, por që lojtarët e tij janë përgatitur për të bërë diçka të mirë në këtë ndeshje.


Në grupin C, bëjnë pjesë edhe dy skuadra të tjera të forta si Dinamo Zagrebi dhe Astana.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për Plzenin nuk do të paraqiten Havel dhe Pernica, kurse te Ballkani mungojnë Lindon Emerllahu dhe Edi Maksutaj.

Tanimë të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare, dhe ato i gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video