Plenkoviq: Rruga evropian ndihmon në zgjidhjen e çështjeve në mes Kosovës dhe Serbisë

Plenkoviq: Rruga evropian ndihmon në zgjidhjen e çështjeve në mes Kosovës dhe Serbisë

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq është shprehur i bindur se rruga evropian e Kosovës dhe Serbisë, do ndihmojë në zgjidhjen e çështjeve në mes dy vendeve.

Ai pas takimit me Kurtin në një konferencë të përbashkët për media, ka thënë se kjo vizitë do ndikojë në rritjen e bashkëpunimit politike dhe ekonomik në mes Kosovës dhe Kroacisë.


Plenkoviq tha se kanë shqyrtuar marrëveshjet bilaterale dhe ka vend për marrëveshje tjera.

Derisa ka premtuar mbështetje në rrugën evropiane të Kosovës, liberalizimin e vizave dhe reformën evropiane.

Lexo edhe

Video

2 Comments

  • […] Plenkoviq: Rruga evropian ndihmon në zgjidhjen e çështjeve në mes Kosovës dhe Serbisë […]

  • […] Plenkoviq: Rruga evropian ndihmon në zgjidhjen e çështjeve në mes Kosovës dhe Serbisë Osmani dekoron me Medaljen Presidenciale “Shën Tereza”, kryeministrin kroat Andrej Plenkoviq Plenkoviq konfirmoi përkrahjen e Kroacisë për liberalizimin e vizave Komandanti i KFOR-it Kajari takohet me Plenkoviq ​Kurti dhe Plenkoviq zotohen për fuqizim të marrëdhënieve mes dy vendeve Kosova dhe Kroacia shumë shpejt me marrëveshje në fushën e blerjeve ushtarake […]

Komentet janë të mbyllura.

error: