Plenkoviq konfirmoi përkrahjen e Kroacisë për liberalizimin e vizave

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga këshilltarët, ka pritur sot në takim kryeministrin e Republikës së Kroacisë, Andrej Plenkoviq, me të cilin diskutoi për marrëdhëniet bilaterale, liberalizimin e vizave, integrimin evropian, shkëmbimet ekonomike, zhvillimet politike në rajon dhe tema të tjera me interes të përbashkët. Gjatë takimit, i cili … Continue reading Plenkoviq konfirmoi përkrahjen e Kroacisë për liberalizimin e vizave