Plagosje në Hajvali të Prishtinës

Plagosje në Hajvali të Prishtinës

Një shtetas i Shqipërisë ka sulmuar me armë zjarri dy shtetas të Kosovës në fshatin Hajvali të Prishtinës,, ku si pasojë është plagosur një person.


Rasti ka ndodhur mbrëmë. Sipas Policisë, dëshmitari mashkull kosovar ka njoftuar se derisa ishin duke lëvizur me automjetin e tij së bashku me disa shokë, me të arritur në Hajvali janë sulmuar nga i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë me armë zjarri dhe si pasojë është plagosur bashkudhëtari i tij viktima mashkull kosovar.

Viktima është duke u trajtuar në QKUK. Me vendim te prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Lexo edhe

Video

1 Comment

Comments are closed.

error: