Plagosje me armë në Mitrovicë

Plagosje me armë në Mitrovicë

Një person është arrestuar dje në Mitrovicë, nën dyshimin se i njëjti e ka plagosur me armë zjarri viktimën mashkull.


Viktima është dërguar në QKUK, për trajtim mjekësor. Në vendin e ngjarjes ka dal prokurori i shtetit dhe njësitë relevante policore nga ku për procedura të mëtutjeshme hetimore kanë sekuestruar një pistoletë dhe një gëzhojë.

Me vendim të prokurorit të shtetit i dyshuari është dërguar në mbajtje, rasti vazhdon të hetohet.

Lexo edhe

Video