Plagosja në “Ulpianë”, arrestohet një 60-vjeçar

Plagosja në “Ulpianë”, arrestohet një 60-vjeçar

Tashmë Policia e Kosovës ka identifikuar të dyshuarin për gjuajte me armë zjarri në “Ulpianë” ku mbeti i plagosur një person.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci ka treguar për KosovaPress se i dyshuari është një 60 vjeçar, i cili me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Ndërkohë që të njëjtit i është sekuestruar edhe një revole e llojit Bertta.


“Ndërlidhur me rastin e mësipërm veprimet hetimore të policisë kanë rezultuar me identifikimin e personit të dyshuar, mashkull 60 vjeç. I njëjti me  aktvendim mbi ndalimin e personit të dyshuar të nxjerrë nga ana e prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje prej 48 orësh, për tu proceduar më tej. Po ashtu është sekuestruar edhe një revole e llojit Beretta, që dyshohet të jetë përdorur në rastin në fjalë si dhe tre copë fishek”, ka treguar Borovci.

Ndërkohë që mbrëmë rreth orë 22:00 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë.

“Rreth  orës 22:00 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në lagjen Ulpiana në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet lidhur me rrethanat që karaketrizojnë rastin. Informatat e para  flasin se një person ka mbetur i lënduar nga kjo ngjarje përderisa i dyshuari është larguar nga vendi i ngjarjes. Aktualisht po vijon puna policore për identifikimin e të dyshuarit si dhe lokalizimin e vendndodhjes së tij”, tregoi mbrëmë Borovci.

Lexo edhe

Video

error: