Plagosja e gruas në Prizren, plumbi qorr i depërtoi në veturë

Plagosja e gruas në Prizren, plumbi qorr i depërtoi në veturë

Një grua teksa ishte në lëvizje me makinë është plagosur nga një plumb qorr tek tregu “Fatoni” në Prizren.

Rastin që ndodhi sot pasdite e ka konfirmuar edhe policia. 

Bëhet e ditur se gruaja është rreth të 30-ve dhe se lëndime kishte marrë në gju.


Sipas dëshmitarëve, gruaja kishte dalë jashtë veturës e më pas kishte parë se ishte plagosur në gju.

Ajo është trajtuar në emergjencën e spitalit të Prizrenit dhe është jashtë rrezikut për jetë, ndërsa ende nuk dihet se nga ka mundur të vinte plumbi.

Ndërsa sot Policia e Kosovës ka njoftuar se po në Prizren ka arrestuar dy persona të cilët kishin shtënë në ajër gjatë një ahengu familjar.

Lexo edhe

Video