Pjesa e parë: Prishtina në epërsi, Malisheva e Drita nuk gjejnë golin

Pjesa e parë: Prishtina në epërsi, Malisheva e Drita nuk gjejnë golin

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet tejet interesante të Superligës së Kosovës, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Bajram Aliu”, Prishtina po avancon 1:0 si mysafire ndaj Drenicës, raporton KosovaPress.

Golin e vetëm deri tani e shënoi Bujar Pllana, i cili kaloi Prishtinën në epërsi prej 1:0 në minutën e 33’ të ndeshjes.

Po ashtu, krahas kësaj përballje po zhvillohet edhe ndeshja mes Malishevës dhe Dritës, ku rezultati qëndron i barabartë 0:0.


Të dy skuadrat hyjnë në pushim pa e gjetur golin.

Pjesa e parë:

Drenica 0:1 Prishtina

Malisheva 0:0 Drita  

Lexo edhe

Video