Pjesa e parë: Liverpooli në disavantazh kundër Brightonit, Chelsea luan baras me Crystal Palace

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Premier Ligën angleze, ku kemi disa rezultate tejet interesante.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Anfield Road”, gjiganti anglez, Liverpool e gjen vetën në disavantazh prej 2:1 si vendas kundër Brightonit, përcjell KosovaPress.

Krahas këtij takimi po zhvillohet edhe ndeshja mes Crystal Palace e Chelseat, aty ku rezultati qëndron i barabartë 1:1.

Në anën tjetër, skuadra e Newcastle e mbyll pjesën e parë në epërsi prej tre golave kundër Fulhamit, ku rezultati është 3:0 në favor të mysafirëve.

Më poshtë mund të gjeni rezultatet e pjesëve të para të ndeshjeve që po zhvillohen në Premier Ligën angleze.

Bournemouth 0:0 Brentford

Crystal Palace 1:1 Chelsea

Fulham 0:3 Newcastle

Liverpool 1:2 Brighton

Southampton 0:0 Everton