Pjesa e parë: Ja rezultatet e ndeshjeve në Ligën e Kombeve

Pjesa e parë: Ja rezultatet e ndeshjeve në Ligën e Kombeve

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Ligën e Kombeve, ku kemi disa rezultate tejet interesante.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, Kombëtarja e Belgjikës gjendet në epërsi prej 2:0 si vendase kundër Uellsit, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, në epërsi gjendet edhe Holanda, e cila po kryeson me rezultat minimal 1:0 si mysafire e Kombëtares së Polonisë.

Ndërkaq, dy ndeshjet tejet interesante, ajo mes Kroacisë e Danimarkës dhe Francës e Austrisë, ende nuk kanë prodhuar gola, ku rezultati në të dy ndeshjet qëndron i barabartë 0:0.

Me poshtë i gjeni rezultatet e pjesëve të para të ndeshjeve në Ligën e Kombeve.

Liga A

Belgjika 2:0 Uellsi

Kroacia 0:0 Danimarka


Franca 0:0 Austria

Polonia 0:1 Holanda

Liga C

Lituania 1:1 Ishujt Faroe

Sllovakia 0:1 Azerbajxhani

Turqia 2:2 Luksemburgu

Liga D

Lihtenshtajni 0:1 Andorra

Lexo edhe

Video