Pjesa e parë: Interi në avantazh kundër Sassuolos – video

Pjesa e parë: Interi në avantazh kundër Sassuolos – video

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes tejet interesante me Sassuolos dhe Interit, ku deri tani është shënuar vetëm një gol.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Città del Tricolore”, skuadra e Interit e gjen vetën në epërsi të lehtë si mysafire e Sassuolos, raporton KosovaPress.

Golin e vetëm në këtë pjesë të parë e shënoi sulmuesi Edin Dzeko, i cili i dhuron epërsinë “Nerazzurëve” në minutën e 45’ të ndeshjes.


Pjesa e parë, 1:0 në favor të Interit.

Golin e Dzekos e gjeni më poshtë.

(19) BH Live 🇧🇦 on Twitter: “GOAL!! Edin Džeko scores his 100th #SerieA goal, and gives Inter the 0-1 lead at the break over Sassuolo 🇧🇦💎 @EdDzeko https://t.co/wJjAB7T0HP” / Twitter 

Lexo edhe

Video