Pjesa e parë: Holanda në epërsi kundër Amerikës

Pjesa e parë: Holanda në epërsi kundër Amerikës

Ka përfunduar pjesa e parë në përballjen tejet interesante mes Kombëtares së Holandës dhe asaj të Armerikës.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Khalifa International”, Holanda po kryeson me rezultat solid 2:0, raporton KosovaPress.


Fillimisht, golin e parë të ndeshjes e shënoi Memphis Depay, i cili kaloi Holandën në epërsi prej 1:0 në minutën e 10’.

Ndërkaq, epërsinë e Holandës e thelloi mbrojtësi Daley Blind, i cili në minutën e 45+1’ shtesë shënon për 2:0.

Pjesa e parë, 2:0 në favor të Holandës.

Lexo edhe

Video