Pjesa e parë: Dy gola dhe një karton i kuq mes Tottenhamit dhe Liverpoolit

Pjesa e parë: Dy gola dhe një karton i kuq mes Tottenhamit dhe Liverpoolit

Ka përfunduar pjesa e parë në super derbin anglez mes Tottenhamit dhe Liverpoolit.

Pas 45’ minutave lojë dhe pesë sosh shtesë në stadiumin “Tottenham Hotspur”, Tottenhami dhe Liverpooli po barazojnë 1:1, raporton KosovaPress.

Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi Heung-Min Son, i cili kaloi Tottenhamin në epërsi prej 1:0 në minutën e 36’.


Ndërkaq, golin e barazimit për Liverpoolin e shënoi Cody Gakpo, i cili shënoi në minutën e 45+5’ për 1:1.

Po ashtu, Liverpooli gjendet me një lojtar më pak në fushë, për shkak të ndëshkimit me të kuq të Curtis Jones në minutën e 26’.

Pjesa e parë mbyllet me rezultat 1:1.

Lexo edhe

Video