Pjesa e parë: Dortmundi në diavantazh, Bayerni në epërsi

Pjesa e parë: Dortmundi në diavantazh, Bayerni në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë në nëntë ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Bundesliga, ndërsa e gjithë vëmendja është në vetëm dy prej tyre.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Signal Iduna Park”, Borussia Dortmundi gjendet në disavantazh 2:0 ndaj Mainzit, raporton KosovaPress.

Në anën tjetër, në epërsi prej një goli gjendet Bayern Munichu, që po avancon si mysafirë 1:0 ndaj skuadrës së Koln.

Siç qëndrojnë rezultatet e këtyre dy ndeshjeve, Bayerni do të shpallet sërish kampion i Bundesligas, dhe jo Dortmundi.

Ndërkaq, në disavantazh gjendet edhe skuadra e Bayer Leverkusenit, e cila po humbet 2:0 nga Bochumi.

Rezultatet e pjesës së parë i gjeni më poshtë.

Borussia Monchengladbach 2:0 Augsburg


Bochum 2:0 Bayer Leverkusen

Borussia Dortmund 0:2 Mainz

Eintracht Frankfurt 0:1 Freiburg

Koln 0:1 Bayern Munich

RB Leipzig 2:1 Schalke

Stuttgart 0:0 Hoffenheim

Union Berlin 0:0 Werder Bremen

Wolfsburg 1:0 Hertha Berlin

Lexo edhe

Video