Pjesa e parë: Barça në epërsi kundër Espanyolit

Pjesa e parë: Barça në epërsi kundër Espanyolit

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Barcelonës dhe Espanyolit, ku nikoqirët hyjnë drejt zhveshtores në epërsi.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Camp Nou”, Barcelona po avancon me rezultat minimal 1:0 ndaj Espanyolit, raporton KosovaPress.


Golin e vetëm deri tani e shënoi mbrojtësi i krahut, Marcos Alonso, i cili në minutën e 7’ kalon Barçën në epërsi prej 1:0.

Pjesa e parë, 1:0 në favor të Barcelonës.

Lexo edhe

Video