Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Pirlo: Ndeshja me Interin vlen më shumë se tri pikë

Pirlo: Ndeshja me Interin vlen më shumë se tri pikë

Andrea Pirlo zbulon që trajneri aktual i Interit Antonio Conte e ka bërë që ta dëshirojë punën e trajnerit gjatë kohës së tyre në Juventus dhe ata do të luftojnë deri në fund me Interin për Skudeton e këtij edicioni.

“Unë pres që të shoh një Inter agresiv që dëshiron të vendosë ritmin e lojës, por ne jemi Juventusi, kështu që duam të shkojmë në “San Siro” me stilin tonë të futbollit, pa presion,” tha Pirlo në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.

“Nuk duhet të ketë frikë, as ndrojtje, madje edhe në një ndeshje kaq të rëndësishme. Ne duhet ta çlirojmë mendjen tonë. Ne jemi Juventusi dhe duhet të jemi mësuar që njerëzit të na bëjnë presion.”


“Fitorja do të na jepte një shtytje të vërtetë që shkon përtej tre pikëve. Ne mund të kemi filozofi të ndryshme në këtë moment, por të dy ekipet do të luftojnë deri në fund për titullin. ”

Conte ishte trajneri që filloi serinë nëntë-vjeçare të fituesve të Scudettos, me Pirlon në mesfushën e tij, por ata tani përballen si trajnerë kundërshtarë, përcjell KosovaPress.

“Conte dhe unë kemi dy personalitete shumë të ndryshme, e cila ndoshta është arsyeja pse ne kemi kaluar gjithmonë mirë. Ne folëm para se të fillonte sezoni, mbetet respekt dhe dashuri e madhe mes nesh.

“Ai bëri historinë e Juventusit dhe unë mësova shumë prej tij, kështu që do të jem gjithmonë mirënjohës. Conte është njeriu i parë që më bëri të dëshiroj të bëhem trajner. Ai është një person i shkëlqyeshëm si dhe një trajner i shkëlqyeshëm, por nesër ne do të jemi kundërshtarë në kontakt. ”, theksoi Pirlo në fund.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: