Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Pezullohet greva, autobusët nisin qarkullimin

Pezullohet greva, autobusët nisin qarkullimin

Shoqata e Transportit rrugor të udhëtarëve sot pas marshit-protestues me autobusë, ka pezulluar përkohësisht grevën në shenjë solidarizimi me qytetarët nga moti ftohtë.


Kryetari i kësaj shoqate Ruzhdi Kurtishaj theksoi se pezullimi i grevës dhe protestës nuk do të thotë që heqin dorë nga kërkesat e tyre, por siç tha ai ky vendim ka ardhur për shkak të motit të ligë.

Lexo edhe

Video

error: