Pesë raste të reja me COVID, ja në cilat komuna

Pesë raste të reja me COVID, ja në cilat komuna

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar pesë rast të reja me COVID-19 nga 358 teste të kryera. Në këtë periudhë nuk është regjistruar asnjë rast vdekjeje.

Nga rastet pozitive, dy janë nga Fushë Kosova, dy nga Klina dhe një nga Mitrovica.


Gjatë 24 orëve janë shëruar edhe 8 pacientë nga komunat: Prishtinë 3, Pejë 2, Junik, Gjilan dhe Gjakovë me nga një rast shërimi.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.557 ndërsa në total numri i rasteve aktive është 104.

Lexo edhe

Video