Përfundon takimi kokë më kokë mes Kurtit dhe Merkel

Përfundon takimi kokë më kokë mes Kurtit dhe Merkel

Pas takimit me të gjithë liderët e Ballkanit Perëndimor, kancelarja gjermane Angela Merkel, ka nisur takimet bilaterale.


Ajo pas konferencës së përbashkët me Edi Ramën, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Takimi ka përfunduar teksa pritet që për pak kryeministri Kurti t’u adresohet mediave.

Lexo edhe

Video