Përfundon pjesa e parë mes United dhe Cityt

Përfundon pjesa e parë mes United dhe Cityt

Ka përfunduar pjesa e parë në finalen e FA Cup mes Manchester Cityt dhe Manchester United.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Wembley”, Manchester City dhe Manchester United po barazojnë 1:1, raporton KosovaPress.


Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi Ilkay Gundogan, i cili shënoi qysh pas 13 sekondave lojë të zhvilluara, njëkohësisht gol ky më i shpejti në historinë e finales së FA Cup.

Ndërkaq, golin e barazimit për “Djajtë e Kuq” e shënoi Bruno Fernandes, i cili nga penalltia shënon në minutën e 32’ për 1:0.

Pjesa e parë mbyllet me rezultat të barabartë 1:1.

Lexo edhe

Video