Përfundon pjesa e parë, ja rezultati mes Wolverhampton e Liverpool

Përfundon pjesa e parë, ja rezultati mes Wolverhampton e Liverpool

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes skuadrës së Wolverhampton dhe gjigandit anglez Liverpool, e vlefshme për xhiron e 15 të Premier Ligës angleze.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluar, rezultati qëndron i barabartë në stadiumin “Molineux” ku Wolverhampton dhe Liverpool janë duke barazuar me rezultat 0:0.


Në bazë të statistikave, këtë pjesë të parë skuadra e Liverpoolit u tregua më e mirë, duke pasur në favor posedimin e topit prej 65%, ndërsa raste për gol kishe katër sosh, në krahasim prej Wolverhamtpon që ka vetëm një rast.

Rezultati i pjesës së parë mes Wolverhamtpon dhe Liverpool është 0:0.

Lexo edhe

Video

error: