Përfundon pjesa e parë, ja rezultati mes West Hamit e Cityt

Përfundon pjesa e parë, ja rezultati mes West Hamit e Cityt

Ka përfunduar pjesa e parë e përballjes tejet interesante mes skuadrës së West Ham United dhe kampionit anglez Manchester City.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, Manchester City gjendet në avantazh minimal 1:0 kundër West Hamit, përcjell KosovaPress.


Goli i vetëm në këtë pjesë të parë u shënua nga penalltia, ku ylli norvegjez, Erling Haaland, kalon skuadrën e Pep Guardiolas në epërsi në minutën e 36’ të ndeshjes.

Pjesa e parë mbyllet me rezultat 1:0 në favor të Cityt.

Lexo edhe

Video