Përfundon pjesa e parë, ja rezultati mes Evertonit e United

Përfundon pjesa e parë, ja rezultati mes Evertonit e United

Ka përfunduar pjesa e parë në stadiumin “Goodison Park”, ku nikoqirët hynë drejt zhveshtoreve në avantazh minimal.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, skuadra e Evertonit kryeson me rezultat 1:0 kundër Manchester United, përcjell KosovaPress.


Golin e vetëm të kësaj pjese të parë, dhe të epërsisë për skuadrën e Frank Lampard e shënoi sulmuesi i krahut Anthony Gordon, i cili kalon Evertonin në epërsi prej 1:0 në minutën e 27’ të ndeshjes.

Rezultati i pjesës së parë është 1:0 në favor të Evertonit.

Lexo edhe

Video