Përfundon numërimi i votave, Totaj fiton në Prizren

Përfundon numërimi i votave, Totaj fiton në Prizren

Kandidati i PDK-së, Shaqir Totaj ka arritur të dalë i pari në raport me kundërkandidatin, Mytaher Haskuka.


Nga numërimi i 100 për qind të votave, Totaj i PDK-së ka 51.01 për qind të votave, ndërsa kandidati i LVV-së, Mytaher Haskuka që ka 45.68 për qind të votave.

Kujtojmë se këto janë vetëm rezultatet preliminare, pasi janë edhe votat me kusht dhe ato nga diaspora.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: