Përfundon ndeshja në “Wembley”, Liverpooli e Chelsea drejt vazhdimeve

Përfundon ndeshja në “Wembley”, Liverpooli e Chelsea drejt vazhdimeve

Ka përfunduar koha e rregullt në stadiumin “Wembley” të Londrës, ku Chelsea dhe Liverpooli ende nuk e kanë gjetur golin.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara, Chelsea ka barazuar 0:0 me Liverpoolin, ku tani ndeshja shkon drejt vazhdimeve për ta përcaktuar fituesin e trofeut të FA Cup, përcjell KosovaPress.


Vetëm edhe 30’ minuta i ndajnë të dy skuadrat nga triumfi në këtë garë, dhe në rast se nuk ka gol as në vazhdime, fituesi përcaktohet përmes penalltive.

Të dy skuadrat treguan lojë të bukur gjatë këtyre minutave, por që rezultati është i barabartë 0:0.

Lexo edhe

Video