Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Ka përfunduar dueli tjetër spektakolar i Premierligës i zhvilluar në “Stamford Bridge” ndërmjet Chellseat dhe Southamptonit, raporton KosovaPress.

Në këtë ballafaqim, u realizuan hiç më pak se gjashtë gola.


Blerja e re e Chelseat, Timo Werner shkëlqeu me dy gola të realizuar, derisa golin tjetër të Chelseat e realizoi mesfushori Kai Havartz.

Nga ana tjetër, mysafirët u treguan shumë skuadër “kokfortë”, duke realizuar tre herë ndaj vendasve përmes Ings, Adams dhe Vestergaard, duke siguruar një pikë të vlefshme

Pas këstij barazimi, skuadra e Frank Lampard renditën në vendin e gjashtë, me tetë pikë të mbledhura pas pesë ndeshjeve.

Lexo edhe

Video