Përfundon aksioni policor në Shtërpcë

Prokurori i rastit, Rasim Maloku për KosovaPress ka konfirmuar se aksioni i sotëm policor në katër lokacione në komunë të Shtërpcës tashmë ka përfunduar.

Maloku këtë e ka bërë të ditur përmes telefonit.


Lokacionet ku është zhvilluar aksioni janë tek objekti i strukturave paralele, në një shkollë në këtë komunë, një pikë postare dhe në objektin e radio Herc.

Gjatë aksionit të sotëm për largim të kamerave të sigurisë të strukturave ilegale janë sekuestruar edhe pajisje, material e dokumentacione.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.