Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Peja mposht Rahovecin me vetëm dy pikë epërsi, kalon në finale të Ligës Unike

Peja mposht Rahovecin me vetëm dy pikë epërsi, kalon në finale të Ligës Unike

Ka përfunduar gjysmëfinalja e parë e Ligës Unike të basketbollit ku u përballën Rahoveci dhe Peja.


Fituese nga ky ballafaqim shumë interesante doli Peja e cila triumfoi me rezultat shumë të ngushtë 73:71, raporton KosovaPress.

Me këtë fitore Peja e ka siguruar kualifikimin në finale të kësaj gare dhe tani e pret fituesin e ndeshjes Goga Basket – Ylli që zhvillohet nga ora 19:00.

Lexo edhe

Video

error: