PDK vendos flamurin e UÇK-së në Kuvend

PDK vendos flamurin e UÇK-së në Kuvend

Dy deputetet e PDK-së, Ganimete Musliu dhe Evegjeni Thaçi-Dragusha kanë vendosur flamurin me emblemën e UÇK-së në ballë të Kuvendit të Kosovës.

Kjo ndodhi vetëm pak minuta para nisjes së seancës solemne për nder të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Kjo vjen si reagim karshi një postimi të nënkryetares së VV-së, Fatmire Kollçaku.


 

Lexo edhe

error: