Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

PDK ia merr AAK-së një figurë kyçe të partisë

PDK ia merr AAK-së një figurë kyçe të partisë

Programit të Partisë Demokratike të Kosovës për Rimëkëmbjen e vendit, sot i është bashkuar diplomati Lutfi Bilalli, dikur anëtar i AAK-së, ka bërë të ditur PDK-ja përmes një postimi në faqen zyrtare të partisë në Facebook.


Bilalli është pritur nga kryetari dhe kandidati për kryeministër i PDK-së, Enver Hoxhaj, i cili e vlerësoi lart angazhimin e tij në jetën politike të diasporës shqiptare dhe kontributin në senzibilizimin e çështjes kombëtare. 

“Lutfi Bilalli ka qenë i angazhuar në jetën politike të diasporës shqiptare dhe ka dhënë një kontribut të veçantë në senzibilizimin e çështjes kombëtare. Në zgjedhjet lokale të vitit 2007 dhe vitit 2017, ai ishte kandidat i AAK-së për kryetar komune për qytetin e Vushtrrisë. Ka magjistruar në Marrëdhënie Ndërkombëtare dhe Diplomaci, dhe tani ndjek doktoratën në një universitet ndërkombëtar. Bilalli dhe të gjithë ata që po i bashkohen PDK-së çdo ditë, do të jenë zërat më të fuqishëm të zhvillimit e përparimit të vendit”, thuhet në postim.

Lexo edhe

Video

error: