PDK fiton Hanin e Elezit pa balotazh

PDK fiton Hanin e Elezit pa balotazh

Partia Demokratike e Kosovës tani e tutje do ta drejtojë Hanin e Elezit. Kandidati i PDK-së, Mehmet Ballazhi ka arritur të fitojë 50.98 për qind të votave, duke e mposhtur kryetarin aktual të pavarur, Rufki Suma.


PDK po ashtu ka arritur të fitojë pa balotazh edhe Mitrovicën e Jugut, Ferizajin dhe Skenderajn.

Lexo edhe

Video

error: