Patrick Viera pritet ta marrë drejtimin e skuadrës italiane

Patrick Viera pritet ta marrë drejtimin e skuadrës italiane

Patrick Vieira është ndër emrat që po shqyrtohet për të marrë drejtimin e Sampdorias, raporton mediumi italian “La Gazetta dello Sport”.


Ish-mesfushori legjendar i Arsenalit dhe Francës, i cili ishte në krye të skuadrës së Nice deri në dhjetorin e vitit të kaluar, është emri që po lidhet fuqishëm me skuadrën simpatike të Serie-A.

Sampdoria ndau rrugët me trajnerin Claudio Ranieri në fillim të këtij sezoni, me ish-trajnerin e Leicester Cityt që i dha fund mandatit të tij në klubin italian.

Video