Pasuria e Dua Lipës

Pasuria e Dua Lipës

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa është kthyer në një ndër artistet më të paguara të estradës botërore. Prestigjiozja “The Sun” ka shkruar se këngëtarja është bërë një nga fitueset më të mëdha të “showbizit” në botë, duke arritur një pasuri me vlerë prej 24.7 milionë paund ose ndryshe 28 milionë euro.

Referuar këtyre shifrave, pasuria e saj krahasuar me një vit më parë është dyfishuar me 13 milionë euro.


Prestigjiozja në fjalë bën të ditur gjithashtu se vetëm në bankë numëron 17.3 milionë paund ose ndryshe 19 milionë euro duke ju referuar shifrave të paraqitura në ‘Companies House’.

Suksesi i këngëtares se njohur duket se është drejt një peidestali pa mbarim, madje mediat ndërkombëtare duke ju referuar edhe këtyre shifrave të publikuara, theksojnë se këngëtarja në fjalë është duke shkuar drejt hapave të Ed Sheeran dhe nëse ajo vazhdon në këto hapa së shpejti do të rivalizojë edhe Adele./ora/

Lexo edhe

Video