Pas shumë ofertave, Chelsea hap bisedimet me Brojën mbi të ardhmen

Pas shumë ofertave, Chelsea hap bisedimet me Brojën mbi të ardhmen

Pas paraqitjeve të mira te Southamptoni ku luajti si i huazuar sezonin e kaluar, Armando Broja ka zgjuar interesim te shumë skuadra evropiane.

Sulmuesi shqiptar ende nuk e ka të qartë se cila do të jetë e ardhmja e tij pasi Chelsea ende nuk ka vendosur nëse do ta shesë apo ta mbajë atë në skuadër për sezonin 2022/23.


Largimi i Romleu Lukakut drejtë Interit ka krijuar hapësirë në sulm, por nuk është e qartë nëse trajneri Thomas Tuchel do t’ia besojë 20 vjeçarit një rol kaq të rëndësishme në formacionin e tij.

“Daily Mail” raporton se Chelsea po përgatitet që së shpejti të zhvillojë bisedime me Armando Brojën për të përcaktuar të ardhmen e tij.

Sulmuesi shqiptar kërkohet nga Evertoni, West Hami dhe Newcastle United në Premier Ligë, ndërsa është lidhur edhe me skuadra jashtë Anglisë si Milani, Napoli dhe Roma.

Lexo edhe

Video