Pas shkarkimit, Sevilla i ofron Lopeteguin lamtumirë madhështore në “Ramón Sánchez-Pizjuán”

Pas shkarkimit, Sevilla i ofron Lopeteguin lamtumirë madhështore në “Ramón Sánchez-Pizjuán”

Menjëherë pas humbjes nga Dortmundi në fazën e grupeve të Ligës së Kmapionëve me rezultat 4-1, skuadra spanjolle Sevilla e ka shkarkuar trajnerin Julen Lopeteguin


“Sevilla FC ka liruar Julen Lopeteguin nga detyrat e tij si trajner i ekipit të parë pas përplasjes sonë kundër Borussia Dortmund. Ai jep fund një periudhe të suksesshme me tre sezone madhështore në të cilat klubi arriti objektivat e tij dhe një sezon të katërt ku për fat të keq rezultatet që nuk janë të mira, me klubin që mori vetëm pesë pikë nga 21 të mundshme në La Liga.”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga klubi spanjoll.

Klubi po ashtu ka bërë të ditur se i ka ofruar Julen Lopeteguit opsionin e një lamtumire publike në stadiumin “Ramón Sánchez-Pizjuán”.

Lexo edhe

Video