Pas humbjes ndaj Atleticos, Reali synon sot fitoren ndaj Las Palmas

Pas humbjes ndaj Atleticos, Reali synon sot fitoren ndaj Las Palmas

Sonte me fillim nga ora 19:00 stadiumi “Santiago Bernabeu” do të jetë nikoqir i ndeshjes mes Real Madridit dhe Las Palmas, e vlefshme kjo për xhiron e shtatë të këtij sezoni të La Ligas.

Në xhiron e fundit të zhvilluar, Reali humbi 3:1 nga Atletico Madridi, kurse Las Palmas e mposhti 1:0 Granadan, raporton KosovaPress.

Momentalisht, Reali zë vendin e tretë në tabelë me 15 pikë, krahas Las Palmas që renditet në vendin e 17 me pesë pikë të arkëtuara.

Takimi i fundit mes këtyre dy skuadrave daton në muajin mars të vitit 2018, ku asokohe Reali e mposhti Las Palmas me shifrat 3:0.


Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për Realin nuk do të paraqiten Courtois, Guler dhe Militao, kurse te Las Palmas mungojnë Gonzalez, Marmol, Moleiro, Ramirez dhe Sandro Ramirez.

Formacionet e mundshme të dy skuadrave i gjeni më poshtë.

Real Madrid (4-3-1-2): Arrizabalaga; Vazquez, Rudiger, Alaba, Garcia; Valverde, Kroos, Camavinga; Modric; Bellingham, Rodrygo

Las Palmas (4-5-1): Valles; Araujo, Suarez, Coco, Cardona; Pejino, Rodriguez, Perrone, Loiodice, Viera; Munir

Lexo edhe

Video