Pas Barcelonës, Bayerni kërkon tri pikë edhe ndaj Dinamo Kievit, formacionet zyrtare

Pas Barcelonës, Bayerni kërkon tri pikë edhe ndaj Dinamo Kievit, formacionet zyrtare

Në stadiumin “Allianz Arena” zhvillohet ndeshja e raundit të dytë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve, ndërmjet Bayern Munichut dhe Dynamo Kyevit.

“Bavarezët” e fituan ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës me rezultat 3-0 në ndeshjen e zhvilluar para dy javësh në stadiumin “Camp Nou”, kurse skuadra ukrainase arkëtoi vetëm një pikë në barazimin ndaj Benficas, përcjellë KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare të kësaj ndeshje e cila starton nga ora 21:00:

Bayern Munih: Neuer; Sule, Upamecano, Lucas Hernandez, Davies; Kimmich, Goretzka; Gnabry, Muller, Sane; Lewandowski.

Dynamo Kyev: Bushchan; Andriyevskiy, Tymchyk, Syrota, Mykolenko; Shaparenko, Sydorchuk, Garmash; Tsygankov, Shabanov, De Pena.

Lexo edhe

Video

error: