Parashikimi i motit, temperaturat deri -8 gradë Celsius

Parashikimi i motit, temperaturat deri -8 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), njofton se në dy ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.


Në mëngjes do të ketë ngrica në gjithë territorin.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -8 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.