Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Ndërsa të shtunën parashihet të ketë reshje shiu dhe vende-vende kushte për reshje bore.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-10 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindje 1-5 m/s.

Lexo edhe

Video