Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.


Riga shiu parashihet të ketë nga dita e enjte. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe juglindja me shpejtësi 1-8 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Lexo edhe

Video