Parashikimi i motit për nesër

Parashikimi i motit për nesër

Të dielën mbi vendin tonë do të mbajë mot ngjashëm me diell dhe vranësira.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Lexo edhe

Video