Parashikimi i motit për nesër

Parashikimi i motit për nesër

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e kushteve të paqëndrueshme të motit.

Dita e premte dhe e shtune do të vijojnë kryesisht me mot të vranët dhe herë-herë me reshje shiu.

Reshjet më të përqendruara do të jenë në pjesën e Dukagjinit, derisa në rrafshin e Kosovës do të jenë me intensitet më të ulët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius.


Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi deri 12m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

 

 

Lexo edhe

Video

error: