Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të premten do të mbajë mot kryesisht i vranët.


Ndërsa të shtunën parashihen të ketë reshje shiu dhe vende-vende kushte për reshje bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindje 1-5 m/s.

Lexo edhe

Video

error: