Parashikimi i motit për dy ditë

Parashikimi i motit për dy ditë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nesër dhe të enjten pritet të mbajë kryesisht mot i vranët dhe me reshje shiu, sidomos nesër.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-16 gradë Celsius. Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-16 gradë Celsius.


Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.

Sipas IHK-së në viset malore pritet të ketë shi me borë.

Lexo edhe

Video